Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rusza remont. Jastrzębie-Zdrój: Przebudowa skrzyżowania Niepodległości z Gospodarską

Facebook Twitter

Rusza przebudowa kolejnego skrzyżowania w Jastrzębiu-Zdroju. Chodzi o zbieg ulic Niepodległości i Gospodarskiej. Od poniedziałku (25.09.) utrudnienia w ruchu obejmą skrzyżowania Niepodległości – Sportowa – Rostków, kolejny punkt to Spółdzielcza – Sportowa – Sobocików oraz Gospodarska – Spokojna.

Jastrzębie-Zdrój: przebudowa skrzyżowania
fot. google maps

Zamknięcie ruchu nastąpi na wlocie Gospodarczej oraz Spółdzielczej, na skrzyżowaniu z Niepodległości. Zamknięty dla ruchu pojazdów zostaje pas ruchu w kierunku Pniówka. Ruch na Niepodległości odbywać się będzie wahadłowo przez sterowanie sygnalizacją świetlną. Wyznaczony jest objazd do ulicy Gospodarskiej ulicami Niepodległości, Sportową i Spółdzielczą.

Jastrzębie-Zdrój: przebudowa skrzyżowania ul. Niepodległości z ul. Gospodarską. Wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Poprawione zostaną parametry techniczne skrzyżowania, przez co to miejsce będzie bardziej bezpieczne dla użytkowników ruchu drogowego. To jedna z licznych inwestycji, które wpływają na coraz wyższy poziom miejskiej infrastruktury. To przebudowa przeprowadzana na wniosek mieszkańców, których głos jest dla nas najważniejszy i często wskazuje właściwy kierunek działania.

fot. jastrzebie.pl

Zakres prac budowlanych obejmuje:

– przebudowę skrzyżowania ulic Niepodległości, Gospodarskiej i Spółdzielczej o nawierzchni asfaltowej z podbudowami i poboczami,

– budowę drogi dla pieszych wzdłuż ulicy Niepodległości po stronie południowo-wschodniej na odcinku od posesji 117A do posesji 103,

– przebudowę zjazdów na posesje,

– budowę przejść dla pieszych przez ulice Niepodległości przy dwóch posesjach,

– budowę doświetlenia przejścia dla pieszych.

Utrudnienia w ruchu od 25 września obejmują skrzyżowania ulic:

– Niepodległości – Sportowa – Rostków,

– Spółdzielcza – Sportowa – B. i Z. Sobocików,

– Gospodarska – Spokojna.

Zamknięcie ruchu nastąpi na wlocie ulic Gospodarczej i Spółdzielczej na skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości. Na czas prowadzonych prac drogowych na ulicy Niepodległości zamknięty dla ruchu pojazdów zostaje pas ruchu w kierunku Pniówka. Ruch na ulicy Niepodległości odbywać się będzie wahadłowo przez sterowanie sygnalizacją świetlną. Wyznaczony jest objazd do ulicy Gospodarskiej ulicami Niepodległości, Sportową i Spółdzielczą.

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj