Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Diamentowa gala sportu w Jastrzębiu-Zdroju. Nagrodzeni m.in. Kamil Glik i Laura Grzyb [FOTO]

Facebook Twitter

Nagrodzeni: wyśmienity piłkarz Kamil Glik, Eugeniusz Rakowicz i Leszek Dejewski, a także Laura Grzyb. Diamentowa gala sportu w Jastrzębiu-Zdroju za nami.

Diamentowa gala sportu w Jastrzębiu

Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze uhonorowani w Jastrzębiu- Zdroju. Diamentowa Gala Sportu zorganizowana została z okazji 60-lecia nadania praw miejskich Jastrzębiu. Podsumowano na niej najważniejsze wydarzenia w historii jastrzębskiego sportu, wręczono odznaczenia. „Jesteśmy dumni, że sport w Jastrzębiu stoi na bardzo wysokim poziomie, że nasi zawodnicy i zawodniczki dostarczają pozytywnych emocji naszym mieszkańcom” – mówiła podczas gali prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman.

Diamentowa gala sportu na gali sportu: To sport sprawia, że Jastrzębie się rozwija

Anna Hetman: Sport jest podstawą rozwoju miasta, bo zanim powstało miasto uzyskało prawa miejskie, to już funkcjonowały tutaj różne dyscypliny sportowe, bardzo zaangażowani działacze od samego początku do chwili obecnej i tak naprawdę przez te 60 lat miasto stoi sportem. To jest miasto sportu, miasto mistrzów sportu. W jubileuszowym roku nie mogło też zabraknąć gali sportu. Chcieliśmy podkreślić znaczenie sportu dla mieszkańców, dla miasta, dla rozwoju miasta. Bo poprzez sport bardzo dobrze miasto jest wypromowane.

Nagrodzeni: piłkarz, siatkarz, żeglarz i bokserka

Podczas gali wręczone zostały odznaczenia ministra sportu, złotą odznakę za zasługi dla sportu otrzymał pochodzący z Jastrzębia piłkarza, reprezentant Polski Kamil Glik. Z powodów obowiązków klubowych nie jednak mógł dotrzeć na galę. Srebrne odznaki za zasługi dla sportu otrzymali: niepełnosprawny żeglarz Eugeniusz Rakowicz i Leszek Dejewski były siatkarz, a obecnie drugi trener Jastrzębskiego Węgla. ten ostatni świętował wiele sukcesów z klubem. Jak wspomina swoje początki w Jastrzębiu, czym jest dla niego wyróżnienie?

Leszek Dejewski: To było 40 lat temu, jak przyjechałem do Jastrzębia z pięknego miasta Bielska-Białej i wydawało mi się, że to będzie tylko taki epizod w mojej karierze. Ale ten klub, klubik można powiedzieć, bo to wtedy była druga liga cały czas się rozwijał i wydaje mi się, że rozwijałem się razem z tym klubem i teraz nie wyobrażam sobie siebie w innym miejscu. Jest to na pewno jakieś podsumowanie, podsumowanie ostatnich lat, gdzie ten mały klubik ligowy nagle stał się najlepszym klubem w Polsce i jeden z najlepszych w Europie.

Jedno z wyróżnień trafiło także w ręce mistrzyni Europy w boksie Laury Grzyb, która 7 października będzie broniła tytułu podczas gali w swoim rodzinnym Jastrzębiu:

Laura Grzyb: Ja jestem dumna w ogóle, że jestem z Jastrzębia-Zdroju, bo dzisiaj każdy w Polsce wie, gdzie leży Jastrzębie Zdrój, co to jest za miasto i każdy wie, że to jest miasto mistrzów sportu, więc jestem dumna, że jestem też częścią tego miasta. Cieszę się, że boks w Jastrzębiu-Zdroju nie umarł, mimo tego, że w pewnym momencie zaczęły się problemy z ligą, zaczęły się problemy ze sponsorami, to cieszę się, że nadal mogę kontynuować tą piękną tradycję tutaj w mieście. Cieszę się, że z roku na rok mogę zawsze tu wracać i świętować sukces. 7 października w Jastrzębiu Zdroju, u siebie w mieście, w moim mieście, w którym się wychowywałam, będę bronić najważniejszego mojego tytułu.

 

Zobacz zdjęcia z gali:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023