Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie Dni Literatury 2023. W czwartek w Rybniku rządzą kubańskie klimaty

Facebook Twitter

Rybnickie Dni Literatury odbywają się już po raz 54. W czwartek do Rybnika przyjedzie Marcin Kydryński, który przybliży nam nieco kubańskie klimaty.

Kubański klimat w Rybniku. A to za sprawą spotkania i koncertu, jakie na czwartek (12.10.) zaplanowano w ramach Rybnickich Dni Literatury. O 17.00 w bibliotece o swojej książce zatytułowanej „Milagro. Dziennik kubański” opowiadać będzie Marcin Kydryński. Spotkanie w bibliotece w Rybniku przy ulicy Szafranków poprowadzi Aleksander Gortat. Wstęp jest darmowy.

To nie będzie jedyne spotkanie w tym dniu z Kubą i Marcinem Kydryńskim w Rybniku. Tego samego dnia, czyli w czwartek, o 19  w Teatrze Ziemi Rybnickiej Kydryński poprowadzi koncert „SIESTA w Drodze”. Na scenie wystąpi Lucibela. Młoda artystka o wyjątkowej barwie głosu, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, wychowana na Wyspach, śpiewa muzykę tradycyjną. Przez kilka lat śpiewała na ulicach Lizbony zespołem Nos Raiz, aż usłyszał ją Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Znawcy mówią, że to jeden z największych talentów dekady. W czwartek (12.10.) będzie można usłyszeć Lucibelę w Rybniku.

Bilety na koncert w cenie 100 złotych są do nabycia w kasie TZR.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj