Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie judoczki podsumowały Olimpiadę w Tokio [FOTO]

Facebook Twitter

Rybnickie judoczki podsumowały Olimpiadę w Tokio. Na igrzyskach w sześcioosobowej reprezentacji Polski, było aż trzech zawodników z Rybnika: Julia Kowalczyk, Agata Perenc i Piotr Kuczera.

Najwyższe 7 miejsce zajęła Julia Kowalczyk, która na macie w Japonii spędziła ponad 20 minut:

Julia Kowalczyk: Siódme miejsce to wydaje mi się, że bardzo duży sukces, szczególnie patrząc na to, z kim wygrałam w pierwszej i drugiej walce. Jest wielkim sukcesem, ale jakby pozostaje lekki niedosyt. Szczególnie, że mam odczucie, że mogłam zajść trochę wyżej. Celem dalszym, bo trzy lata to bardzo długi okres oczywiście jest kwalifikacja olimpijska, ale wydaje mi się, że trzeba się skupiać na tym, co jest po drodze, bo będziemy mieli jeszcze kilkukrotnie mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata.

Agata Perenc walczyła przez blisko 8 minut. Przegrała po zaciętej walce w pierwszej rundzie:

Agata Perenc: Jeżeli chodzi o mój występ, to jestem zadowolona, bo wyjechałam z Tokio z poczuciem, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy i uważam, że to było ważne, bo zakończyć występ z takim niedosytem, że nie pokazało się wszystkiego to najgorsza sprawa, bo już się do tego nie wróci i to już było. Ja jestem zadowolona.

Paweł Zagrodnik trener Julii Kowalczyk uważa, że zawodniczka zrobiły wszystko, na co było ją stać:

Paweł Zagrodnik: Tak naprawdę Julia zrobiła wszystko, co mogła, jeśli chodzi o walkę i walkę repasażową ostatnią, to myślę, że była na bardzo wysokim poziomie, niewiele zabrakło, żeby wygrała. Zabrakło trochę tego spokoju w końcówce. W sporcie trzeba ryzykować i Julia, myślę, że w pewnej chwili zaryzykowała, chciała zrobić technikę, którą wcześniej udało się jej zrobić, ale niestety to jest tak dynamiczny sport, decyzje się tak szybko zmieniają, wpływają na cały przebieg walki, że nie udało się. Jestem dumny z tego, że mogłem być na macie przy niej przy takich walkach.

Juliusz Kowalczyk wiceprezes Polskiego Związku Judo, a jednocześnie prezes Polonii Rybnik gdzie trenują rybnickie judoczki, jest zadowolony ze startu polskiej reprezentacji na Igrzyskach:

Juliusz Kowalczyk: Zawodnik najwyżej sklasyfikowany w rankingu światowym, który pojechał na igrzyska z Polski, w grupie żeńskiej i męskiej to jest Julia Kowalczyk, która była sklasyfikowana na 14. miejscu w świecie. Na docelowej imprezie zawodnik był na 7. miejscu, Myślę, że polskie judo nie ma się czego wstydzić w Tokio. Te igrzyska, przynajmniej jak dotąd dla naszej Reprezentacji Olimpijskiej, we wszystkich dyscyplinach, nie wiedzie się nam najlepiej. Dość powiedzieć, że w trzecim dniu startu, siódme miejsce Julki to było pierwsze punktowane miejsce dla Reprezentacji Polski, co jakby pokazuje, jak trudno jest w tej stawce zdobyć miejsce.

Rybnickie judoczki do Olimpiady przygotowywały się przez pięć lat. Teraz jak zdradziły, udają się na zasłużone wakacje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj