Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie muzeum otwarte

Facebook Twitter

Wybrane ekspozycje można oglądać od poniedziałku ( 25.05.), czynne są te na parterze budynku; „Świat modeli pojazdów strażackich” oraz ekspozycje na dziedzińcu starego ratusza, ta jednak w zależności od pogody. Wystawy stałe i czasowe na I piętrze rybnickie muzeum planuje uruchomić od 1 lipca. Wstęp na ekspozycje jest wolny – tylko po telefonicznym zgłoszeniu.

W najbliższym czasie na dziedzińcu zaprezentujemy unikatową makietę poglądową Fabryki Maszyn RYFAMA, a także reprodukcje ciekawych fotografii tego likwidowanego właśnie zakładu

– zapowiedział dr Bogdan Kloch, dyrektor Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku.

Wstęp na ekspozycje wolny – tylko po telefonicznym zgłoszeniu pod numerem 32 43 27 465 (w godzinach 8.00-14.00). Ekspozycje do końca czerwca będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 12 i 13 – 15 (przerwa w godz. 12 – 13). W soboty i niedziele ekspozycje będą czynne dopiero w okresie wakacyjnym.

Pracownicy muzeum proszą o to, by pamiętać o obostrzeniach sanitarnych, m. in. o maseczkach ochronnych i dezynfekcji dłoni.

Przypominamy, że rybnickie muzeum zmieniło swoją nazwę. W związku z 50. rocznicą powstania instytucji radni Miasta Rybnika przyjęli na sesji w 23 kwietnia br. uchwałę zmieniającą statut placówki (zobacz także uzasadnienie uchwały). Muzeum w Rybniku otrzymało nazwę Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku, co pozwoli uhonorować nieprzecenioną dla zachowania dziedzictwa Rybnika postać o. Emila Drobnego – nauczyciela, redaktora, dziennikarza, a przede wszystkim archiwisty i historyka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021