Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Intensywne prace na Chrobrego [FOTO]

Facebook Twitter

Zmiana koncepcji przy remoncie rybnickiej kamienicy. W trakcie modernizacji miejskiego budynku przy Chrobrego trzeba było wyburzyć ścianę elewacyjną. Zgodnie z nową koncepcją, front zostanie odtworzony z tych samych cegieł.

W trakcie prac rozbiórkowych części budynku okazało się, że stan techniczny frontowej ściany jest zły – powiększyły się szczeliny wcześniejszych pęknięć, powstały nowe i zaobserwowano też odchylenie ściany od pionu. W związku z tą sytuacją ZGM złożył do Wydziału Architektury wniosek o zmianę pozwolenia na budowę. Na podstawie wydanej decyzji, wyburzono ścianę elewacyjną kamienicy.

Dzięki przeprowadzonej dokładnej inwentaryzacji muru, obejmującej też ceglane elementy dekoracyjne, możliwe będzie odtworzenie ściany frontowej z wykorzystaniem cegieł z rozbiórki. W ramach już zrealizowanych robót wykonano żelbetowy mur oporowy oraz studnie kanalizacyjne wraz z przyłączem do ogólnospławnej instalacji. Trwają roboty żelbetowe pod piwnice budynku. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec maja 2021 roku.

Dodajmy, że przy tej inwestycji wykorzystana zostanie nowatorska technologia: z murami zewnętrznymi połączone zostaną wykonane na miarę moduły mieszkaniowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj