Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Jego dom zalewała woda z dziurawego rurociągu. Awarię usunęli, ale dziura w ziemi na posesji została…

Facebook Twitter

W Niedobczycach dom zalewała woda, płynąca z uszkodzonego rurociągu. Awarię usunięto, ale mieszkańcowi zostały nie naprawione szkody w piwnicy i dziura na posesji...

Rybnik: dom zalewała woda

Od tygodnia jeden z domów przy ulicy Rymera w Rybniku Niedobczycach był zalewany wodą. Ta pojawiła się w piwnicy, jak się okazało uszkodzona została rura przebiegająca przez posesję mieszkańca, doprowadzająca ciepłą wodę do okolicznych bloków. Rurociąg należy do Zakładu Elektrociepłowni dawnej kopalni Rymer, obecnie Polskiej Grupy Górniczej. Awaria została usunięta, ale problem zalanego budynku i zniszczonej posesji pozostał. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Sprawa wygląda tak, że przez tydzień nie byli w stanie w zasadzie zrobić cokolwiek. Piwnica była dziennie zalewana, woda była pompowana od 10 do 15 razy, około 20-30 cm gdzieś tej wody tam było. Wypompowując wodę uszkodzili zjazd, chodnik… (…) Ta woda była wypłukiwana razem z moim kamieniem, który mam na podjeździe, chodnik jest podmyty. Straty ciężko mi ocenić – sprzęt który był w piwnicy jest zalany – mam fotografie, wideo. Nie wiem co z budynkiem, ponieważ woda do budynku wchodziła od fundamentów…

Dom zalewała woda, wypompowali ją, ale szkody zostały. Kto je usunie?

Tuż obok domu w miejscu, gdzie doszło do awarii jest potężna dziura. Pracownicy nie potrafią jej zakopać… bo samochód którym jeżdżą nie ma opon zimowych:

Kolanko wymienili, ale tak: izolacja nie została wykonana, a to musi być zaizolowane, żeby to dalej nie pękało. Nie mają jak i czym zasypać tej dziury. Sprawa wygląda także, że auto mają, ale te auto nie ma opon zimowych, więc nie mają czym dowieźć tutaj materiału, piachu, żeby zasypać tą dziurę. Ja jestem unieruchomiony i najprawdopodobniej będę unieruchomiony do przyszłego tygodnia, bo pan mi powiedział, że prawdopodobnie te opony może jutro zmienią, ale jutro – wiadomo nie przyjadą, bo pracują też po osiem godzin… Nie wiem co mam zrobić.

Nasz reporter rozmawiał pracownikami elektrociepłowni Rymer, jak usłyszał kierownika nie ma dziś w pracy, będzie w najbliższy poniedziałek. A w tej sprawie tylko on się może wypowiedzieć. Do tego tematu będziemy wracać.

Zobaczcie, w jakim stanie jest posesja mieszkańca Niedobczyc:

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024