Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Balkony zablokowane od… sierpnia. Problemy mieszkańców Rybnika

Facebook Twitter

Problemy mieszkańców Rybnika ze zdemontowanymi balustradami na balkonach. Remont firma rozpoczęła latem tego roku i do tej pory nie potrafi skończyć... A mieszkańcy wejścia na balkon mają zabudowane... płytami pilśniowymi.

Problemy mieszkańców Rybnika

Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Za Torem w Rybniku, od początku sierpnia nie mogą wyjść na swoje balkony. Do dziś na jednej ścianie budynku stoi rusztowanie, bo firma nie potrafi zamontować balustrad i położyć nowych płytek na balkonie. Do tej pory wycięli stare balustrady, wyrwali kafelki i wylali nową posadzkę. Na balkony wejść nie można bo zamontowane są w drzwiach płyty pilśniowe, ze względów bezpieczeństwa. Z tego powodu w mieszkaniach panuje od kilku miesięcy półmrok. Jedno z nich odwiedził Arkadiusz Żabka:

Problemy mieszkańców Rybnika – wejścia na balkon zabite płytami

Mieszkańcy: Rusztowanie zamontowali 7 sierpnia i przyszło aż dwóch panów. I później te roboty trwały, robili to, co pan widzi. Te rusztowania montowali np. w tygodniu dwa razy byli. W sumie aż ich trzech pracowało, taka grupa.

Radio 90: Na balkon nie potraficie wejść, bo jest płyta pleśniowa….

Mieszkańcy: Oczywiście ja nie wiem jaki był sens rwania ludziom, bo każdy miał ładnie kafelki, płytki, eleganckie, wszystko zrobione. Będziecie państwo mieli nowe płytki No i do dzisiaj tak jak Pan widzi… nie ma nic…(…)

Radio 90: Rzeczy z balkonu macie w salonie, no bo trzeba było je przenieść…

Mieszkańcy: Już w lipcu  nam kazali, żeby wszystko było wysprzątany na balkonie, więc my już nie od sierpnia, tylko od początku lipca tak siedzimy… (…)

Wykonawca na placu budowy? Niestety, brak…

Blokiem na ulicy Za torem administruje Wspólnota Mieszkaniowa, blokami zarządza miejska spółka Hossa. Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali, niestety bezskutecznie:

Mieszkańcy: Ja kilka razy dzwoniłam, pytałam się tego pana. Usłyszałam: oni to wiedzą. Ale wie pan co, jeżeli ktoś płaci, ja płacę komuś za roboty, to wymagam, żeby mi robił… (…)

Z czego dokładnie wynikają problemy z dokończeniem inwestycji? Jak mieszkańcom próbuje pomóc spółka Hossa? O tym przeczytacie w naszym kolejnym materiale.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024