Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik szuka nowych rozwiązań w transporcie publicznym

Facebook Twitter

Jak zintegrować sieć połączeń, co zrobić by mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości zostawili auta w domu i chętniej korzystali ze środków komunikacji: autobusów, pociągów ale także rowerów. Na te i inne pytania w najbliższym czasie ma odpowiedzieć nowy doradca prezydenta miasta do spraw transportu zintegrowanego - Bartosz Mazur.

To osoba związania z transportem w naszym województwie od lat. Ma już pierwsze uwagi co do komunikacji w mieście i regionie.

Bartosz Mazur chciałby, żeby w dzielnicach Rybnika powstało kilka parkingów.

Zmiany trzeba wprowadzić także w komunikacji autobusowej, chodzi między innymi o taryfy.

Bartosz Mazur podnosi także kwestię przesiadek pasażerów.

Nowy doradca prezydenta chciałby także ściśle współpracować ze wszystkimi przewoźnikami.

Bartosz Mazur podnosi także kwestię dróg w centrum miasta, które w wielu miejscach są jednokierunkowe i nie wyklucza potrzeby zmiany takiego stanu rzeczy, by usprawnić komunikację. Pomysłów wiele, ich wprowadzenie w życie zajmie jednak dużo czasu. Nowy doradca prezydenta twierdzi, że może to zająć około trzech lat. Najważniejszą kwestią będzie jednak zmiana mentalności mieszkańców i przekonanie ich do tego by nie wjeżdżali samochodami do centrum Rybnika, a docierali tam korzystając ze środków komunikacji publicznej. Pierwsze zmiany w komunikacji autobusowej są zapowiadane na wrzesień tego roku, później ma być prowadzony długofalowy program.

trans2

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj