Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Ruszyło głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego

Facebook Twitter

Od dziś (19.10) do piątku (23.10.) głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego w Rybniku. Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski, oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.

Wśród 10 projektów ogólnomiejskich znajdujemy takie jak budowa hali tenisowej, w której mają powstać cztery korty, budowa wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Ekonomiczno Usługowych, czy budowa boisk sportowych Tygla dla mieszkańców Rybnika.

Można oddać swój głos na wymianę wiat przystankowych na Placu Wolności, by były one bardziej zazielenione. Jest też pomysł na przebadanie postawy u 5732 rybnickich dzieci pomiędzy 9 a 12 rokiem życia i darmowych 10 dniowych wakacje dla najmłodszych. Są także dwie modernizacje parków w Niedobczycach i Boguszowicach.

Wśród pomysłów jest także utworzenie pracowni językowej pod szyldem Rybniczanin IT w Niewiadomiu i budowa parku linowego na Grzybówce. Głosować można w sposób tradycyjny lub drogą elektroniczną.

Listę projektów znajdziecie poniżej:

  • projekt ogólnomiejski – TUTAJ,
  • projekt lokalny – TUTAJ.

Głosowanie elektroniczne rozpocznie się w poniedziałek, 19 października o godz. 8:00, a zakończy w piątek, 23 października o godz. 24:00.

Szczegóły TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022