Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Tu się dowiesz o „Czystym Powietrzu”

Facebook Twitter

Do Rybnika wraca punkt "Czyste powietrze". Od dziś (12.02.) ponownie zacznie działać miejsce konsultacyjne dla osób ubiegających się o dofinansowanie w ramach rządowego programu.

Punkt mieści się na terenie rybnickiego kampusu, przy ul. Rudzkiej 13 (budynek D). Na miejscu można uzyskać m.in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie do ekologicznej inwestycji. Do początku stycznia br. rybniczanie złożyli 764 wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. To największa w województwie liczba wniosków złożonych z jednej gminy.

Harmonogram godzin pracy punktu znajdziesz pod TYM linkiem.

W roku 2019 punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze” prowadzony był na zlecenie miasta przez pracowników Fundacji Ekoterm Silesia. W tym czasie z konsultacji skorzystało w sumie 4650 osób.

Liczba osób obsłużonych w punkcie: 3028
Liczba osób obsłużonych w punkcie telefonicznie: 1622
Liczba założonych kont na portalu beneficjenta: 368
Liczba wniosków złożonych bezpośrednio w punkcie: 116 (dodatkowo duża ilość wniosków została w całości albo częściowo przygotowana przy wsparciu pracowników punktu i wysłana przez mieszkańców z domu).

Nowy konkurs grantowy na prowadzenie punktu w roku 2020 wygrała Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu z Orzesza. Zadanie to fundacja realizować będzie do końca roku za kwotę 67.000 zł.

Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym punkt będzie otwarty przez 100 godzin w miesiącu, w tym co najmniej w jedną sobotę w danym miesiącu, przez co najmniej 5 godzin oraz jeden dzień w tygodniu w godzinach popołudniowych, przez co najmniej 5 godzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj