Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Wahadła w trzech miejscach od 10 maja

Facebook Twitter

To może być szczyt utrudnień związanych z budową obwodnicy w Rybniku. Do tej pory kierowców nie dotykały większe komplikacje, od piątku (10.05.) jednak muszą uzbroić się w cierpliwość.

fot. rybnik.eu

Utrudnienia związane są z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna. Do tej pory w ramach budowy rybnickiego odcinka drogi Racibórz-Pszczyna, udało się uniknąć większych utrudnień w ruchu, takich jak długotrwałe zamknięcia.

Większość dotychczasowych prac realizowana była na terenach, gdzie budowana była zupełnie nowa infrastruktura drogowa, co nie powodowało większych utrudnień drogowych na terenie reszty miasta.

Rozpoczynający się w tej chwili etap prac związany jest z koniecznością połączenia nowej infrastruktury z tą istniejącą. Prace prowadzone będą w rejonie trzech nowych węzłów drogowych łączących drogę Racibórz-Pszczyna z ulicami Świerklańską, Chwałowicką i Wodzisławską.

Ze względu na zakres robót, prowadzone będą one etapami, we wszystkich trzech miejscach jednocześnie, co wiąże się z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na drogach prowadzących do rond na nowych węzłach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024