Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rydułtowy będą się uczyć od norweskiego partnera. Podpisano umowę o współpracy

Facebook Twitter

Miasto Rydułtowy podpisały dziś (02.06) umowę o współpracy bilateralnej z norweskim miastem Ovre Eiker. Umowa dotyczy na razie współpracy na czas realizacji programu "Rozwój Lokalny". W przyszłości niewykluczone, że zakończy się ona podpisaniem umowy partnerskiej.

Jak na razie skupiać będziemy się na trzech filarach – mówi burmistrz Marcin Połomski:

Marcin Połomski: Będziemy współpracować w trzech obszarach, takie obszary zostały właśnie zidentyfikowane w programie Rozwój Lokalny: obszar partycypacji społecznej, obszar polityki senioralnej i obszar ochrony środowiska. Na razie bardzo pozytywnie oceniamy naszych partnerów norweskich i mamy nadzieję, że bardzo dużo się od nich nauczymy. W Warszawie już była okazja, aby poznać ich praktyki i doświadczenia, gdzie dzielili się faktycznymi działaniami i co jest ważne. Mówili już o tym, bo sami to na własnej skórze przeżyli, czego nie mamy robić, żeby nie popełniać tych samych błędów.

Dodajmy, że „Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowany jest w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj