Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rzeka Wisła w Ustroniu osiągnęła poziom ostrzegawczy

Facebook Twitter

Topnienie śniegu oraz opady sprawiły, że Wisła w Ustroniu podniosła się do poziomu ostrzegawczego.

Wisła w Ustroni przekroczyła stany ostrzegawcze

Rzeka Wisła w Ustroniu osiągnęła poziom ostrzegawczy. Wtorkowe poranne doniesienia informują, że stany wysokie wystąpiły również na innych rzekach w regionie, takich jak Ołza w Istebnej czy Biała w Bielsku-Białej. Centrum zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego przypomniało o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych dotyczących silnego wiatru i roztopów oraz ostrzeżeniach hydrologicznych związanych z wezbraniami i przekroczeniem stanów ostrzegawczych w rzekach.

To nie tylko Wisła w Ustroniu, stany ostrzegawcze przekroczone są także w innych miejscach…

Wtorkowe poranne dane pokazują, że wiele rzek w województwie śląskim osiągnęło stany wysokie. Przekroczenie stanów ostrzegawczych zostało odnotowane na Ołzie w Istebnej, Wiśle w Wiśle, Skoczowie, Drogomyślu i Zabrzegu, Wodzie Ujsolskiej w Ujsołach, Bystrej w Kamesznicy, Żabniczance w Żabnicy, Sole w Rajczy, Cięcinie, Żywcu i Czańcu, Koszarawie w Pewli Małej, Żylicy w Łodygowicach oraz Białej w Bielsku-Białej.

Centrum zarządzania kryzysowego wojewody śląskiego przypomina, że minionej doby obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące silnego wiatru i roztopów. Ponadto, w związku z wezbraniami i przekroczeniem stanów ostrzegawczych w rzekach, wydano ostrzeżenia hydrologiczne. Sytuacja jest monitorowana i służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe działają w pełnym zakresie.

Służby monitorują sytuację na rzekach

Sytuacja na rzekach w województwie śląskim jest trudna, ale służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe podejmują wszystkie niezbędne działania, aby zminimalizować zagrożenie i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Ważne jest, aby być świadomym sytuacji i stosować się do wszelkich wytycznych i zaleceń władz.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj