Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory w Wiśle: Wysokie poparcie dla burmistrza, ale frekwencja nie powalała…

Facebook Twitter

Wybory w Wiśle: Burmistrz z mocnym poparciem, ale najsłabsza frekwencja w powiecie. Wisła to jedno z tych miejsc na wyborczej mapie regionu, gdzie wybory samorządowe 7 kwietnia były inne niż wszystkie.  

Wybory w Wiśle - Tomasz Bujok zostaje na stanowisku
Tomasz Bujok burmistrz Wisły

Wybory w Wiśle inne niż w innych miastach

Już tłumaczymy dlaczego inne… Do Rady Miasta było tylko po jednym kandydacie z każdego okręgu, z automatu te osoby uzyskały mandat. A że to dotychczasowi radni, więc przeszli w niezmienionym składzie na kolejną kadencję, z jedną zmianą w okręgu Centrum. Jeden kandydat był także na burmistrza, 83,84% głosujących zaznaczyło TAK przy nazwisku Tomasz Bujok.

Frekwencja wyborcza w Wiśle wyniosła zaledwie 41,03% – najsłabiej w powiecie cieszyńskim  i ma to  swoje konsekwencje, bo niska frekwencja skutkuje brakiem człowieka z Wisły w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. To był wspólny okręg z sąsiadami z Istebnej i to oni zdobyli wszystkie 4 mandaty. Gańba jak fiks – piszą w komentarzach mieszkańcy Wisły, i dalej: ręce opadają, niech tylko teraz ktoś zacznie krytykować… Nie byleś nie głosowałeś, to siedź po cichu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024