Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Samorząd przejmuje dworzec w Chałupkach. Nareszcie!

Facebook Twitter

Czy dworzec PKP w Chałupkach odzyska dawny blask? Pojawiła się taka szansa. Po 8 latach starań gmina Krzyżanowice przejmuje obiekt. Jego przekazanie nastąpi we wtorek (4.02.).

Jakie gmina ma plany wobec budynku?

Dworzec to pierwszy taki obiekt na międzynarodowej trasie Chałupki – Kędzierzyn-Koźle. Jest marną wizytówką gminy, bo od lat niszczeje a PKP zapowiadało, że może podjąć decyzję o jego ewentualnym remoncie dopiero w 2032 roku. Dlatego władze Krzyżanowic rozpoczęły staranie o jego przejęcie. To się udało się, ale dopiero po ośmiu latach.

www.facebook.com/ GrzegorzUtracki

Jak powiedział Radiu 90 wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki, na początku roku podpisał akt notarialny o nabyciu budynku w formie nieodpłatnej. A sam dworzec na chwilę obecną nie funkcjonuje. Po jego przejęciu gmina sprawdzi czy jest szansa, by jak najszybciej uruchomić tam poczekalnię i toalety, bo to najpilniejsze zadanie. Jeżeli się uda, stanie się to jeszcze w tym roku.

Cały budynek wymaga natomiast gruntownego remontu i taki jest planowany, ale jest to uzależnione od pozyskania dofinansowania na ten cel. W planach jest także utworzenie w tym miejscu centrum przesiadkowego z wypożyczalnią rowerów. Koszty na razie nie są znane ale według wstępnych szacunków będzie to kwota rzędu kilku milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024