Sandra Pniak brązową medalistką Mistrzostw Świata w Grapplingu

W ostatni weekend w hiszpańskiej miejscowości Pontevedra odbyły się Mistrzostwa Świata w Grapplingu. Sandra Pniak wraca z brązowym medalem.

Zawodniczka z Wodzisławia po raz kolejny została powołana do kadry, by reprezentować nasz kraj na imprezie tak wysokiej rangi. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Sandra Pniak wróciła ze srebrnym krążkiem. Tym razem jej przeciwniczki pochodziły z Niemiec, Włoch, Kazachstanu i Ukrainy. Ostatecznie mistrzostwa wygrała reprezentantka Hiszpanii, na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka z Niemiec, a trzecia pozycja należy do wodzisławianki.

Na co dzień Sandra Pniak jest nauczycielką wychowania fizycznego w szkole podstawowej nr 8 w Wodzisławiu. Prowadzi też Akademię Sportową Top Team, w której judo i ju-jitsu trenuje blisko setka dzieci z całego powiatu wodzisławskiego.