Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk Cieszyński: Kolejne osoby chore w ośrodku dla starszych osób

Facebook Twitter

Niedzielne (18.10.) dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak się okazuje, w dalszym ciągu ogniskami zakażeń są m.in. domy pomocy społecznej. Tak jest na Śląsku Cieszyńskim.

fot. FB/diakonat.ebenezer

Aż o 584 osoby zwiększyła się w niedzielę (18.10.) liczba osób poddanych kwarantannie na terenie Śląska Cieszyńskiego. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie podała, że łącznie stwierdzono 42 zakażenia koronawirusem, aż 38 pochodzi z jednej gminy – Goleszowa.

Jak potwierdziła rzecznik prasowa cieszyńskiego starostwa Sylwia Pieczonka, chorzy to podopieczni i opiekunowie z ewangelickiego Domu Opieki Społecznej „Emaus” w Dzięgielowie.

Przybywa tam chorych, jak informowaliśmy już kilka dni temu, w efekcie zarażenia koronawirusem, najprawdopodobniej właśnie podczas uroczystości w domu opieki, zmarło dwóch emerytowanych księży. Pastor Emil Gajdacz oraz biskup Jan Szarek.

Tymczasem stabilizuje się sytuacja w Miejskim Domu Spokojnej Starości w Ustroniu. Jak poinformował Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia, w ośrodku zakończyła się już kwarantanna.

Osoby, które były chore nie wykazują już żadnych objawów chorobowych. Z liczby 7 osób, które wymagały hospitalizacji, 3 już wróciły do domu, 1 pozostaje w szpitalu. Niestety, z wielkim bólem i żalem informuję, że 3 spośród naszych pensjonariuszy, którzy podlegali wspomnianej hospitalizacji, przegrało walkę z COVID-19. Rodzinom oraz Bliskim Zmarłych składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Dziękuję Dyrekcji i Personelowi, który w tych trudnych chwilach przebywał i pomagał wszystkim osobom. Pomagał wsparciem duchowym, codzienną opieką, czy po prostu dobrym słowem, które czasami jest najważniejsze w tak trudnym czasie. Dziękuję także służbom WOT, które wspierały działania i pracę MDSS, podczas kwarantanny części personelu. „Razem” – to słowo klucz dla wszystkich działań, szczególnie dziś. Raz jeszcze dziękuję i raz jeszcze składam wyrazy żalu i smutku z powodu straty.

– napisał w mediach społecznościowych burmistrz Ustronia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj