Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Smog nad regionem. Ograniczcie wychodzenie na zewnątrz – ostrzega alert RCB

Facebook Twitter

Wisi smog nad regionem. Pomiary wskazują na spore przekroczenia norm pyłu zawieszonego, służby alarmują więc: ograniczmy przebywanie na zewnątrz.

smog nad regionem

Uwaga! Smog nad regionem – ostrzega dzisiaj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Na telefony mieszkańców został wysłany smsowy alert dotyczący bardzo złej jakości powietrza. Znacznie przekroczone są wartości pyłów PM10. Warunki meteorologiczne, a dokładniej brak wiatru utrudnia rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Ostrzeżenie dotyczy, Rybnika, Żor, Jastrzębia Zdroju, powiatów cieszyńskiego, raciborskiego i rybnickiego.

W wielu punktach pomiarowych co pokazują mapy od rana wartości dopuszczalne pyłów PM10 i PM 2,5 są przekroczone kilkukrotnie i w najbliższych godzinach nic się nie zmieni. Dziś wychodzenie na powietrze powinny unikać: osoby cierpiący z powodu przewlekłych chorób serca, układu oddechowego, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci. Wszyscy powinni unikać intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, nie należy też wietrzyć pomieszczeń, nie zaleca się także palenia w kominkach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024