Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spektakl „Babski przekręt” w Wodzisławskim Centrum Kultury już w listopadzie

Facebook Twitter

Stare porzekadło mówi „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle” i w tym przypadku nie będzie inaczej. Historię czterech nietuzinkowych kobiet w „Babskim przekręcie” można będzie zobaczyć na deskach sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury już 7 listopada. 

 „Babski przekręt”

Sztuka opowiada o włoskim biznesmenie, chcącym odzyskać od Francuzów obraz Mona Lisy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski – do Pałacu Kultury. Luigi zbiera ekipę, chcąc go przechwycić. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety… Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla to tajna agentka włoskiego wywiadu, żyjącą poza systemem jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna jest byłą policjantką, wyrzuconą z pracy w wyniku fałszywego donosu. Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, aby dokonać kradzieży i zarobić 100 milionów dolarów, które zmieniłyby ich warunki życiowe i pozwoliły odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili. Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów? I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy? Na te pytania odpowiedzi szukać będzie wodzisławska publiczność.

Spektakl „Babski przekręt” odbędzie się w niedzielę, 7 listopada o godzinie 18.00. Obsada, która zawita do WCK: Matylda Damięcka, Ewa Kuklińska, Alicja Kwiatkowska, Agata Załęcka.

Słuchajcie Radia 90, bo mamy dla was wejściówki!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj