Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spór o wysokość podwyżek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Facebook Twitter

Spór o wysokość podwyżek w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zarząd proponuje 3,4 procent wzrostu wynagrodzenia, związki zawodowe mówią nie i chcą 6 procent podwyżki. Zarząd JSW zaproponował, że od lipca podniesie pensje pracownikom.

Tymczasem przewodniczący zakładowej Solidarności w rozmowie z Arkadiuszem Żabką mówi, że wzrost wynagrodzeń powinien być wyższy, bo od trzech lat nie było w spółce podwyżek:

Sławomir Kozłowski: Inflacja osłabiła wynagrodzenia pracowników, nastąpił spadek płacy realnej, no i chcemy tą stratę nadrobić, powinna również ustalić tempo wzrostu płac w ramach negocjacji żeby to było wewnętrzne prawo pracy, a nie decyzjami pracodawcy podnosić wynagrodzenia.

Radio 90: Jastrzębska Spółka Węglowa odpowiada krótko, że będą podwyżki mimo waszego sprzeciwu.

Sławomir Kozłowski: My się nie sprzeciwiamy podwyżką.

Radio 90: Chodzi o wysokość, ja wiem.

Sławomir Kozłowski: Nie tylko o wysokość, o pewnie mechanizmy również. Z nami trzeba usiąść i rozmawiać, a nie mówić, że podjęliśmy uchwałę.

Fot. Dawid Lach

Co ciekawe, reprezentatywne organizacje związkowe działające przy JSW wniosły również o wypłatę jednorazowej rekompensaty. 5 tysięcy złotych dla pracowników dołowych, 4 tysiące dla pracowników przeróbki i 3,5 tysiąca złotych pracowników zatrudnionych na powierzchni oraz administracji. Zarząd JSW wydał oświadczenie, że będą podwyżki dla załogi nawet przy sprzeciwie reprezentatywnych organizacji związkowych. Ich zdaniem stawianie nierealnych, niemożliwych do spełnienia żądań może doprowadzić do upadłości spółki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj