Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie w sprawie drogi Pszczyna-Racibórz

Facebook Twitter

Dziś (02.12.) po południu prezydent Rybnika Piotr Kuczera ma spotkać się z władzami Raciborza w sprawie budowy drogi Pszczyna-Racibórz. Niespełna dwa tygodnie temu władze Rybnika zapowiedziały, że jeżeli uda się pozyskać unijną dotację, inwestycja ruszy. Wiadomo również, że rybniccy samorządowcy zmodyfikowali projekt na odcinku od ulicy Wodzisławskiej do Raciborskiej. Droga będzie krótsza.

O projekcie przygotowanym w Rybniku pisaliśmy TUTAJ!

Dziś oficjalnie te informacje zostaną przekazane władzom Raciborza. Miasto Racibórz jest liderem budowy tej drogi od gminy Rudnik, poprzez Lyski, Gaszowice, Kornowac, Rydułtowy aż do Rybnika. Droga, na tym 25 kilometrowym odcinku, ma mieć jedną jezdnię, choć dokumentacja ma zakładać budowę w przyszłości drugiej. Dziś nie ma pieniędzy na budowę drogi dwujezdniowej, choć ruch na trasie Rybnik-Racibórz jest naprawdę spory. Dziennie przejeżdża tędy ponad 18 tysięcy samochodów.

Dla władz Raciborza istotne jest to, że rybnicki odcinek się zmienia i nie będzie się kończył na ulicy Sportowej w Niewiadomiu jak pierwotnie zakładano. Na razie Racibórz czeka na wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy drogi. Wszystkie dokumenty zostały złożone do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Do końca kwietnia przyszłego roku taka decyzja ma zostać wydana, potem będzie można złożyć u wojewody wniosek zezwalający na realizację inwestycji.

 

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj