Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawdzają kanały, pustostany, namioty. Pomoc bezdomnym zimą jest niezwykle ważna

Facebook Twitter

Pomoc bezdomnym - to w okresie zimowym jedno z najważniejszych zadań pracowników OPS. Widzisz kogoś, kto potrzebuje pomocy? Dzwoń!

Pomoc bezdomnym

Pomoc bezdomnym – czasem wystarczy tylko zadzwonić po służby

Kontrola miejsc, gdzie żyją osoby bezdomne – w okresie zimowym – to jedno z ważniejszych zadań pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz policjantów. W Rybniku mł. asp. Lesław Mandrela wraz z streetworkerem Dariuszem Piotrowskim z Ośrodka Pomocy Społecznej, po raz kolejny kontrolowali miejsca, w których mogą bytować ludzie bez stałego dachu nad głową. Ich działania są szczególnie istotne, gdyż temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej zera.

Co roku, systematycznie kontrolowane są pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych, ale również tereny zielone. Podczas takich wizyt policjanci oraz streetworker przekazują wymienionym osobom formy pomocy, jakie mogą uzyskać w mieście i powiecie. Wizyty te odbywają się w okresie jesiennym i zimowym, kiedy to istnieje największe zagrożenie związane z wyziębieniem osób. Patrole mają na celu skuteczne dotarcie do potrzebujących, którzy w tym okresie mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży.

Apelujemy do Państwa o reakcję w przypadku napotkania osób, które potrzebują pomocy. Szczególnie teraz, gdy na zewnątrz panują mrozy. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, telefonując pod numery alarmowe 986, 999 lub 112

apelują mundurowi.

Z kolei pod bezpłatnym trzycyfrowym numerem telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych),  można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia funkcjonuje całodobowo, w każdym dniu tygodnia, a swoim zasięgiem obejmie teren województwa śląskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024