Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Staszkiewicz w Radiu 90: 100 osób zgłosiło się do nas po węgiel. Będziemy go sprzedawać po około 1700 złotych

Facebook Twitter

100 osób zgłosiło się do nas po węgiel. Będziemy go sprzedawać po około 1700 złotych za tonę- zapowiedziała w porannej rozmowie w Radio 90 burmistrz Gabriela Staszkiewicz. Jak już was informowaliśmy, władze miasta zdecydowały się na dystrybucję węgla dla mieszkańców.

fot.pixabay.com

Gabriela Staszkiewicz: Zaczynam być specjalistą w dziedzinie węgla.

Radio 90: Pani powiedziała tak decyzji Rządu, choć się Pani wahała, z tego, co wiem.

Gabriela Staszkiewicz: Tak, wydaje nam się, że są jednak podmioty, które zdecydowanie większe doświadczenie w tym zakresie mają. Wczoraj otrzymaliśmy jako miasto umowę do podpisu z PGG. Będziemy odbierać węgiel od PGG z którejś z polskich kopalń, które zostaną wyznaczone. Po ten węgiel pojedzie jeden z naszych przedsiębiorców, który zwykle zajmuje się dostarczaniem węgla dla naszych mieszkańców. Od 1710 do 1730 złotych.

Poranny gość Radia 90 Gabriela Staszkiewicz burmistrz Cieszyna, zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu spodziewana jest pierwsza dostawa węgla dla mieszkańców:

Gabriela Staszkiewicz: Nie jest to jakaś olbrzymia liczba osób, która ma to zapotrzebowanie na węgiel. W tej chwili jest to około 100 osób.

Radio 90: Dla tych 100 osób warto to robić?

Gabriela Staszkiewicz: Jak się zadeklarowaliśmy, to oczywiście tak. W przyszłym tygodniu będzie pierwsza dostawa. Skoro byli tacy mieszkańcy, którzy dotąd się nie zaopatrzyli w ten węgiel i mieli z tym kłopot i czekali na tę propozycję, to jak najbardziej miasto jest od tego, żeby też organizować i takie kwestie, których wcześniej nie robiło.

Cała rozmowa Arkadiusza Żabki z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024