Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Straż Graniczna podsumowuje kontrole na granicach

Facebook Twitter

Ponad 260 tysięcy osób i ponad 190 tysięcy samochodów. Śląski Oddział Straży Granicznej podsumowuje czas, w którym przywrócono kontrole na granicach a wszystko w związku z ogłoszonym stanem epidemii w Polsce. Od 15 marca funkcjonariusze pełnili służbę na wybranych przejściach na terenie Śląska i Opolszczyzny.

Fot. slaski.strazgraniczna.pl

W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa prawie przez trzy miesiące prowadzona była tymczasowa kontrola graniczna i sanitarna na granicy wewnętrznej. W tym czasie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali kontroli 262 569 osób. Skontrolowano także 191 139 środków transportu. Podczas prowadzonych działań związanych z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej ujawniono 104 osoby, które przekroczyły granicę polsko-czeską niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Funkcjonariuszy Straży Granicznej wspierali żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Państwowa Straż Pożarna.

W tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej w każdej dobie zaangażowanych było łącznie około 400 funkcjonariuszy i żołnierzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020