Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy ćwiczyli na wysokości [FOTO]

Facebook Twitter

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie odbyły się ćwiczenia Kompanii Odwodowej OSP nr 13 "Wodzisław". Strażacy tym razem pracowali na wysokości.

strażak
fot. www.gov.pl/web/kppsp-wodzislaw-slaski

Strażacy: wysoki poziom ćwiczeń na wysokości

Tematem przewodnim tegorocznych ćwiczeń, które miały formę warsztatów, było przygotowanie do realizacji działań ratowniczych w zakresie ratownictwa wysokościowego. Była to doskonała okazja do rozwoju i doskonalenia umiejętności technicznych strażaków oraz umożliwiło im nabycie nowych umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się i wykonywania działań ratowniczych w trudnych warunkach wysokościowych.

Strażacy do ćwiczeń wykorzystali dach szkoły 

Ćwiczenia skupiły się na różnych aspektach ratownictwa wysokościowego, takich jak techniki linowe, asekuracja oraz udzielanie pomocy poszkodowanym znajdującym się na wysokości.

W ćwiczeniach wzięło udział 11 zastępów jednostek OSP z terenu powiatu wodzisławskiego, które wchodzą w skład Kompanii Odwodowej OSP nr 13 „Wodzisław”. Uczestnictwo tak wielu jednostek było dowodem na wysoki poziom zaangażowania strażaków ochotników w doskonalenie swoich umiejętności.

fot. www.gov.pl/web/kppsp-wodzislaw-slaski

Ważną rolę w tych ćwiczeniach odegrali doświadczeni strażacy z jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach. Ich wiedza i umiejętności były kluczowe dla skutecznego prowadzenia warsztatów. Instruktorzy dzielili się swoją wiedzą teoretyczną oraz praktycznym doświadczeniem, a także zapewniali bezpieczne warunki podczas wykonywania ćwiczeń. Ich profesjonalizm i zaangażowanie przyczyniły się do efektywnego przebiegu ćwiczeń oraz rozwoju umiejętności strażaków.

fot. www.gov.pl/web/kppsp-wodzislaw-slaski

Ratownictwo wysokościowe jest jednym z najbardziej wymagających obszarów działań strażaków. Wymaga ono precyzji, skupienia i doskonałej współpracy zespołowej. Dlatego też organizacja takich ćwiczeń jest niezwykle ważna dla utrzymania wysokiego poziomu przygotowania jednostek ratowniczych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023