Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kaczyce po pożarze: Strażacy zakończyli akcję

Facebook Twitter

Koniec działań strażaków w Kaczycach. Od soboty (24.06.) brali udział w akcji gaszenia pożaru na terenie dawnej kopalni Morcinek, w starej lokomotywowni.

pożar
fot. Sylwia Pieczonka/ Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Nadal nie wiadomo ile nieznanych substancji, spłonęło składowanych w beczkach. Tymczasem problem składowania odpadów w gminie Zebrzydowice sięga 8 lat. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Kazimierzem Hermanem inspektorem do spraw komunalnym w Urzędzie Gminy.

odpady

fot FB/Marcin Stryczek

Przed Sądem Okręgowym w Cieszynie prowadzone jest postępowanie karne, za nielegalne składowanie odpadów. Co ciekawe przedsiębiorstwo, odpadów nie wywiozło, ale sprzedało teren dwóm innym podmiotom, firmie z Rzeszowa i Bytomia:

Kazimierz Herman: Jeszcze jest aktualnie prowadzone postępowanie karne przeciw prezes spółki oskarżonej o popełnienie przestępstwa, to jest za nielegalne składowanie. Wójt wystąpił 20 stycznia 2022 roku na podstawie przepisów prawa cywilnego z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Cieszynie o orzeczenie w wyroku końcowym obowiązku naprawienia szkody poprzez zobowiązanie oskarżonej do usunięcia odpadów znajdujących się w budynku byłej lokomotywowni kopalni Morcinek.

Pobrane w sobotę i niedzielę próbki wody z rzeki Olzy nie wskazują, by pożar składowanych odpadów w Kaczycach ją zanieczyścił. W przyszłym tygodniu poznamy wyniki pobranych próbek gleby. A tymczasem prokuratura rejonowa w Cieszynie wszczęła dochodzenie w sprawie ostatniego pożaru w starej lokomotywowni w Kaczycach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024