Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy ostrzegają przed oszustami

Facebook Twitter

Strażacy ostrzegają przed oszustami. W powiecie wodzisławskim pojawiły się osoby, które strasząc kontrolami, nakłaniają m.in. do kupowania czujników dymu lub tlenku węgla. Podają się za strażaków i od przedsiębiorców oraz instytucji domagają się pieniędzy na różne cele.

Oferują także do sprzedaży sprzęt ppoż., taki jak czujniki dymu lub tlenku węgla i powołują się na znajomości w straży pożarnej. Tymczasem jak informują strażacy, nie prowadzą publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe. Ponadto nie współpracują z firmami handlującymi sprzętem ppoż. ani nie rekomendują go do sprzedaży. Tego typu działania to próba oszustwa, ostrzegają ratownicy z Wodzisławia Śląskiego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. wydała komunikat. Poniżej przedstawiamy jego treść:

„W związku z pojawiającymi się cyklicznie informacjami o próbach wyłudzenia od przedsiębiorców i instytucji, przez osoby podające się za funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, środków pieniężnych pod pretekstem zbiórek na różne cele, a także próbach sprzedaży przez przedsiębiorców handlujących sprzętem ppoż., takim jak czujniki dymu lub tlenku węgla, z powołaniem się na wpływy w Państwowej Straży Pożarnej, informujemy, iż jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej nie prowadzą publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe, ani nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych na te cele. Ponadto Państwowa Straż Pożarna nie współpracuje z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu ppoż., nie autoryzuje tego typu sprzedaży oraz nie daje żadnych rekomendacji, co do oferowanego przez te podmioty sprzętu. Wszelkie próby powoływania się na autorytet Państwowej Straży Pożarnej w celu zwiększenia swoich zysków lub pozyskania środków pieniężnych są nielegalne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, w celu ich weryfikacji, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą terytorialnie komendą Państwowej Straży Pożarnej lub powiadomić Policję.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023