Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strażacy pomogą zrobić ślizgawki. To akcja „Bezpieczne Lodowiska 2022”

Facebook Twitter

To akcja, w której Państwowa Straż Pożarna pomoże w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do utworzenia lodowisk lub ślizgawek. Ma być bezpieczniej niż na zbiornikach wodnych. Najważniejsze, żeby był mróz. Ferie w naszym regionie od 14 lutego.

Fot. annca \ pixabay.com

Lodowiska lub ślizgawki będą mogły powstać  m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich, osiedli itp.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu.

Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy przez strażaków jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek.

Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską PSP.

Przy okazji ratownicy przypominają:

Jeśli masz chęć pojeździć na łyżwach, najbezpieczniej spędzisz czas na sztucznym lodowisku przygotowanym na przykład na boisku szkolnym. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób. Pamiętaj! Wchodząc na lód w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zawsze ryzykujesz życiem!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022