Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Studenci medycyny i pielęgniarstwa w Studenckim Medycznym Korpusie Wolontariuszy

Facebook Twitter

Będą pomagać medykom w lecznicach na terenie całego województwa śląskiego, także w naszym regionie, m.in. w Szpitalu w Knurowie. To studenci Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc w codziennej pracy na szpitalnych oddziałach, szczególnie w dobie walki z koronawirusem.

mat. prasowe Szpital w Knurowie

Pomoc służbie zdrowia jest naszym obowiązkiem, jako przyszłych lekarzy. Zdecydowaliśmy, że to jest takie wyzwanie, które pozwoli nam udowodnić sobie, że będziemy dobrym materiałem na przyszłych lekarzy. Na osoby, które przede wszystkim służą innym ludziom. Mój brat rozpoczął wolontariat na Wydziale Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Knurowie, natomiast ja wybrałem sobie klinikę kardiochirurgii w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że będziemy pomocni dla całego personelu, nie tylko dla lekarzy, ale także pielęgniarek.

– mówi Konrad Piasecki, student wydziału lekarskiego na Wydziale Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, który do Studenckiego Korpusu Medycznego dołączył wraz ze swoim bratem, również studentem tej uczelni. Nad zostaniem wolontariuszką długo nie zastanawiała się studentka tego samego wydziału, Anna Raciborska:

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim naszym profesorom i jestem pełna podziwu, szacunku i pełna wdzięczności, że oni tak dzielnie walczą z tym, co się obecnie dzieje. Widać, że są czasami przemęczeni, natomiast nie dają nam tego odczuć na zajęciach. Moja decyzja była oczywista, że chcę im pomóc. Dla mnie jest to ogromna szansa zdobycia wiedzy, wiedzy praktycznej. Kontakt z pacjentem daje nam bardzo dużo.

Kolejni studenci wciąż dołączają do Studenckiego Medycznego Korpusu Wolontariuszy. Niewykluczone, że część tych osób będzie pracować również w szpitalu tymczasowym, jaki tworzony jest w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj