Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Superbohaterowie dla małych pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach

Facebook Twitter

Superbohaterowie na linach opanowali budynek Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik, zjechali z dachu tak, aby mali pacjenci oddziałów pediatrii oraz chirurgii dziecięcej mogli zobaczyć niecodzienne, alpinistyczne przedsięwzięcie. Wszystko z okazji 29. Finału WOŚP.

Organizujemy się przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, żeby dołożyć naszą cegiełkę i sprawić chorym maluchom mnóstwo radości. To dla nas najważniejsze

– podkreśla Krzysztof Raca, organizator akcji „Alpiniści dla WOŚP”. Jak było?

To po prostu szok. Coś niesamowitego, rewelacyjna niespodzianka

– nie kryła wzruszenia pani Angelika, mama Dawidka – małego pacjenta chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Placówka od lat dysponuje specjalistycznym sprzętem podarowanym przez WOŚP. Chodzi m.in. o USG, inkubator otwarty, pompy infuzyjne strzykawkowe oraz przepływowe, EKG oraz kardiomonitory. Dodatkowo, w ramach programu wsparcia szpitali covidowych, do Gliwic trafiły specjalistyczne łóżka służące chorym na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, a także dostawy środków ochrony indywidualnej i nowoczesny respirator.

Mamy również słynne czerwone fotele dla rodziców czuwających przy małych pacjentach. To bardzo duże udogodnienie, komfort i satysfakcja, że dzięki akcji Jurka Owsiaka tak wiele zmieniło się na lepsze

– przyznaje dr Agata Gajewska, ordynator oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023