Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Syn podpalił mieszkanie rodziców i wyszedł

Facebook Twitter

Do zdarzenia doszło w środę (5.08.) na osiedlu Sikorskiego w Żorach. 29-latek pod wpływem alkoholu rozlał łatwopalną ciecz, podłożył ogień i wyszedł. W środku zostali jego rodzice. Ojciec próbował najpierw sam gasić płomienie, ale w końcu razem z żoną musieli uciekać.

Zostawili otwarte drzwi wejściowe, przez co doszło do bardzo dużego zadymienia na klatce schodowej. Strażacy musieli działać wielotorowo: jedni gasili pożar w mieszkaniu, drudzy chronili kondygnacje powyżej, a jeszcze inni oddymiali klatkę, by móc przeprowadzić ewakuację.

Ostatecznie z bloku wyprowadzono 13 osób, 7 potrzebowało pomocy medycznej, bo zgłaszali objawy podtrucia. Mieszkanie, w którym doszło do pożaru jest całkowicie zniszczone, podobnie jak lokal położony piętro niżej – ten został zalany. Właścicielom obu zaproponowano mieszkania zastępcze.

W tej chwili trwa szacowanie strat. Postępowanie prowadzi żorska policja, która jeszcze wczoraj (5.08.) zatrzymała podejrzanego o podpalenie.

29-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, teraz trzeźwieje. Za sprowadzenie zagrożenia życia i zdrowia wielu osób grozi mu do 8 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj