Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczejkowice: Po długim weekendzie spotkanie w sprawie CPK

Facebook Twitter

Wraca temat CPK, czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego, do którego tory mają biec także przez nasz region. W poniedziałek (9.01) o 18.00 w Wiejskim Domu Kultury w Szczejkowicach spotkanie w sprawie inwestycji, która niepokoi mieszkańców, bo wiąże się między innymi z wyburzeniami domów.

CPK
Protesty w regionie przeciwko CPK odbywają sie od dawna. Na zdjęciu protest w Woszczycach w czerwcu 2022 r.

Na spotkanie w Szczejkowicach zaproszeni są mieszkańcy oraz władze Czerwionki- Leszczyn. Głos zabierze również szefowa sejmowego zespołu d/s przeskalowanych projektów i przymusowych wywłaszczeń, posłanka Gabriela Lenartowicz oraz liderzy przeciwników śląskiego przebiegu CPK na odcinku Katowice-Bohumin.

Tematem wiodącym będzie realizacja przeskalowanego projektu CPK/KDP i zagrożenie mieszkańców przymusowymi wywłaszczeniami oraz dewastacja walorów środowiskowych Gminy Czerwionka-Leszczyny, przygotowanie społeczeństwa do procedowania wniosku spółki CPK o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, jak również aktywizacja obywatelska w przygotowaniu do wyborów parlamentarnych, jako jednego z podstawowych elementów strategii działania w obronie ” małych Ojczyzn”.

– piszą organizatorzy spotkania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023