Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szkoła w Warszowicach ze zmodernizowaną kotłownią

Facebook Twitter

Szkoła miała już ogrzewania gazowe, ale piece były już wysłużone, stąd decyzja o wymianie na nowe, bardziej oszczędne i efektywne energetycznie.

Szkoła w Warszowicach
fot. Gmina Pawłowice

Sala nadal będzie ogrzewana za pomocą dwóch kotłów. W okresach przejściowych do utrzymania temperatury będzie wykorzystywany jeden kocioł, a kiedy trzeba będzie użyć więcej mocy, z pomocą przyjdzie drugi. Zadanie będzie kosztować prawie 300 tys. zł, a jego zakończenie planowane jest na koniec października. Modernizacja prawie 30-letniej kotłowni gazowej to kolejny etap prac w sali gimnastycznej w warszowickiej szkole. Podczas wakacji nad dużą salą gimnastyczną wymieniono pokrycie dachowe za blisko 230 tys. zł.

Szkoła w Warszowicach. Gmina stara się o dofinansowanie

Obecnie gmina stara się uzyskać pozwolenie na rozbudowę sali gimnastycznej o magazyn sportowy oraz pomieszczenie centrali systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego, który będzie funkcjonował w dużej i małej sali gimnastycznej. Zmieni się też układ szatni i łazienek, które będą dostosowane do obowiązujących przepisów sanitarnych. Na realizację tego etapu gmina stara się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj