Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tablice mierzą prędkość w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Tablice mierzą prędkość w Jastrzębiu-Zdroju. Mandatów za przekroczenie prędkości nie ma, to tylko informacjach dla kierowców.

Na terenie miasta pojawiły się kolejne tablice z wyświetlaczem prędkości, ustawione zostały tym razem przy ulicach Ranoszka i Cieszyńskiej. Elektroniczne tablice pokazują, z jaką prędkością jadą samochody, z dokładnością do 1 km/h. Jeśli kierowca nie przekracza dozwolonej prędkości, wyświetla się komunikat: „dziękuję”, natomiast jeśli jedzie za szybko, pojawia się napis: „zwolnij”. Tablice mają poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. W sumie na ulicach Jastrzębia-Zdroju zamontowanych jest już 11 takich urządzeń.

Przy ulicy Ranoszka tablica została zainstalowana na wysokości budynku numer 123 z odczytem dotyczącym pojazdów nadjeżdżających od ulicy Piaskowej w kierunku gminy Gołkowice. Z kolei przy ulicy Cieszyńskiej elektroniczna tablica ustawiona jest na wysokości Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego z odczytem dotyczącym pojazdów nadjeżdżających od strony ronda Sikorskiego w kierunku ronda Ruptawskiego. Oba punkty wyposażone są we własne, solarne źródła zasilania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020