Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tanecznym krokiem w święta

Facebook Twitter

Czy da się spalić świąteczne kalorie z uśmiechem na twarzy? Dla tej grupy tancerzy z Knurowa to nie problem! Taniec to nie tylko ich pasja, ale także okazja do wyrażenia swoich uczuć i emocji.

Wybraliśmy się z wizytą do szkoły tańca w Knurowie. Na miejscu powitały nas renifery, bałwany, elfy, kolorowe światła i magiczna rodzinna atmosfera. Uśmiech na twarzach tancerzy i świąteczna muzyka sprawiły, że nogi same poniosły nas to tańca.

Myślę, że najważniejszą rzeczą na zajęciach jest muzyka i instruktor, który prowadzi dany trening – bo to on stwarza przyjazną i miłą atmosferę. Dzięki temu wszyscy możemy szaleć wspólnie na treningu

– mówiła Daria Krawczyk, instruktorka i właścicielka szkoły tańca.

Taniec jest ważny w naszym życiu, bo wyzwala pozytywną energię, wyzwala endorfiny. Możemy się wyszaleć, wyżyć. Myślę, że większości ludzi to sprawia radość.

– dodaje Anna Niedźwiedź, instruktorka zumby.

Daria i Ania, które na co dzień w duecie prowadzą zajęcia zumby, chętnie opowiedziały nam o sporcie jakim jest taniec:

Radio 90: Taniec jest zdrowy dla naszego organizmu?

Ania: Każdy ruch, każdy sport jest zdrowy. Myślę, że jest to najfajniejsza forma aktywności.

Radio 90: Czy przez święta da się przejść tanecznym krokiem?

Daria: Jak najbardziej! Przy wszelkiego rodzaju porządkach domowych, przedświątecznych, wystarczy włączyć świąteczną muzykę i poruszać się w rytmie i w klimacie świątecznym. Tak samo jakiegokolwiek rodzaju wypieki domowe, przygotowywane wigilii – myślę, że wtedy każdemu towarzyszy świąteczny klimat i świąteczna muzyka. Dam sobie uciąć rękę, że każdy podryguje z nogi na nogę i czuje ten klimat świąt, poprzez muzykę i poprzez taniec.

Radio 90: Czyli podczas gotowania świątecznej zupy jesteśmy w stanie sobie zatańczyć?

Daria: Myślę, że tak. Odpowiadam oczywiście z własnego doświadczenia. Natomiast myślę, że wiele osób nawet nie jest świadomych tego, że ta muzyka powoduje jesteśmy energiczni i jeszcze bardziej czujemy tą magię świąt.

Radio 90: Czy do stołu wigilijnego też podchodzisz tanecznym krokiem?

Ania: Jak najbardziej! Lecą świąteczne piosenki, później kolędy to nieco spokojniej. Na pewno już po wigilii, jest gdzieś taki moment rozluźnienia i można gdzieś tam sobie potuptać, podreptać i po prostu czuć się szczęśliwym.

Radio 90: Czy to prawda, że tańczyć może każdy?

Daria: Myślę, że tak. Dlaczego? Ze względu na to, że każdy z nas ma w sobie umiejętność taneczną – mniejszą, większą. Ktoś kiedyś powiedział, że tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Jeśli każdemu z nas taniec daje szczęście i radość to jak najbardziej, taniec jest dla każdego.

Radio 90: W jakim wieku możemy zacząć tańczyć i chodzić na treningi?

Ania:Już od najmłodszych lat. Tak naprawdę już od przedszkolaczków gdzieś zaczyna się rytmika. Dzieci nawet nie wiedzą, że tańczą, że się tego uczą. Podrygują sobie, wyklaskują piosenki. Od najmłodszych lat można uczyć się tańczyć i myślę, że im wcześniej tym lepiej.

Radio 90: Czy na zajęciach w tej szkole tańca, tańczycie do muzyki, którą możemy usłyszeć na antenie Radia 90?

Daria: Oczywiście! Na antenie Radia 90 są same przeboje – te energiczne i te bardziej melancholijne. Każdy taniec ma różną specyfikę, jeśli chodzi o gatunki muzyczne, więc do to tak naprawdę 99% utworów, które są puszczane w Radiu 90, można jak najbardziej zatańczyć.

Taneczny nastrój udzielił się również nam, i postanowiliśmy nauczyć się paru podstawowych kroków. Chcecie zobaczyć jak wyglądała świąteczna choreografia, którą przygotowali dla nas tancerze?

Zobaczcie koniecznie WIDEO.

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022