Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Targi Turystyczne „Dovolená 2023” w Ostrawie

Facebook Twitter

Ostrawa zaprasza w najbliższy weekend na targi ruchu turystycznego Dovolená 2023, czyli Wakacje 2023. Impreza odbędzie się w centrum wystawienniczym Černá louka w piątek i sobotę (03-04.03.).

Targi Turystyczne w Ostrawie

Pojawią się tam wystawcy z Czech Słowacji czy Polski prezentujący swoją bogatą ofertę oraz nowości na nadchodzący sezon turystyczny.

To będzie wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji na które zapraszamy także mieszkańców Polski

– mówi koordynator polskich usług przewodnickich w Ostrawie Filip Witkowski.

Filip Witkowski: Podczas targów będzie można wysłuchać ciekawych wystąpień np. z czeskiego Rajdu Dakar czy zobaczyć jak powinna wyglądać tradycyjna kluska śląska, posłuchać o stosunkach ostrawsko-katowickich a propos brownfield, czyli tajemniczej sprawie, która rządzi naszym regionem, odwiedzić wystawców z Czech, Słowacji oraz Polski, a nawet i Chorwacji, bądź sięgnąć daleko do Japonii.

Jak słyszeliście będzie też coś dla miłośników kuchni:

Filip Witkowski: Z regionu Śląska pojawią się śląskie smaki, z naszego już regionu Beskidów śląsko-morawskich. Po stronie czeskiej będzie piękny dom – dom stoi, ale oni przyjadą do nas Libusze, czyli z przełęczy Pustevny z regionalną kuchnią wołoską bądź też ze Słowacji, więc myślę, że może trafimy na bryndzowe haluszki.

To będzie już 25-ta jubileuszowa edycja Targów w Ostrawie – dodaje Filip Witkowski.

Kto będzie się na nich prezentował?

Filip Witkowski: Są to targi właśnie weekendowe. Mamy wystawców ze środkowych Czech, Moraw, z takich mniejszych krain, gdzie może nie ma jakichś wielkich atrakcji turystycznych, bo nie zawsze ta wielka turystyka jest najważniejsza, my skupiamy się na tej takiej lokalnej i tej autentycznej turystyce, która pokaże piękno danego regionu.

Z dojazdem na targi Turystyczne nie powinno być problemu, a ci którzy odwiedzą Ostrawę będą mogli zwiedzić także miasto – do czego zachęca Filip Witkowski:

Filip Witkowski: Naszym głównym atutem jest to, że znajdujemy się w centrum miasta. Zaraz koło rynku, jest duży parking. Można też zaparkować np. koło Zamku Śląska Ostrawskiego, więc można tam zrobić też fajny spacer dookoła. Można zostawić auto nawet w centrum handlowym Nova Karolina, więc i blisko i zakupy i parking za darmo, więc miejsca jest też dużo dookoła i można sobie to po prostu połączyć i zobaczyć co ciekawego oferujemy w tym roku w turystyce, a później zrobić sobie spacer po Ostrawie, więc mamy nadzieję, że będzie można sobie to fajnie połączyć. Na pewno też na naszym stoisku ostrawskim będzie można się dowiedzieć co ciekawego oferujemy i na pewno po targach też zapraszam na wieżę widokową nowego Ratusza, gdzie kolega będzie opowiadał w języku polskim, więc będzie można się czegoś jeszcze więcej dowiedzieć o Ostrawie w języku polskim.

Nie należy się też obawiać problemów językowych

– dodaje nasz rozmówca.

Filip Witkowski: Można się dogadać. Raczej sądzę, że to z naszej strony mógłby być problem ze zrozumieniem, choć ostrawiacy doskonale nas rozumieją. Ze swojego doświadczenia doskonale wiem, że jeżeli tylko wspomnę, że jestem z Polski, to zawsze pojawiają się te same zwroty typu moja babcia, mama, ojciec, ktokolwiek był z Polski, mam rodzinę, znajomych w Polsce, bądź jeżdżę co tydzień na zakupy do Polski, więc znają ten język albo też wychowywali się na naszych dawnych filmach, bajkach, bo przy granicy łapali sygnał. Więc tak jak tutaj starsze pokolenie pamięta Nemocnice na kraji města albo Žena za pultem, tak Czesi pamiętają inne nasze polskie seriale czy filmy lub bajki.

Targi Turstyczne w Ostrawie w Centrum Wystawienniczym Černá louka w piątek od 10:00 do 18:00 i w sobotę od 10:00 do 17:0

W tym samym budynku jednocześnie będzie odbywał się festiwal czeskiej książki, gościem będzie Karin Lednicka autora bestsellera „Krzywy Kościół”. Co ciekawe spektakl na podstawie tej książki jest wystawiana w Teatrze Cieszyńskim.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023