Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Te statuetki przypomną skoczkom Wisłę [FOTO]

Facebook Twitter

Skoczkowie z 14 krajów rywalizować będą na skoczni Adama Małysa w Wiśle. Dzisiaj kwalifikacje w weekend już właściwe zawody. W sobotę skoki drużynowe, w niedzielę indywidualne. Niestety, na skoczni w Malince głośnego dopingu nie będzie. Na widowni nie będzie kibiców. Nie odbyło się także tradycyjne powitanie zawodników w amfiteatrze.

Wszystko przez pandemię jest w okrojonym wymiarze

– mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji Wisły. Ale żeby zawodnicy pamiętali gościnną beskidzką ziemię i na długo cieszyli się z osiągniętych wyników, dla najlepszych przygotowano piękne, drewniane statuetki. Wyrzeźbił je wiślański artysta Grzegorz Michałek.

Wisła jest już gotowa na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie z 14 krajów rywalizować będą nie tylko o prestiż, punkty do klasyfikacji generalnej i nagrody finansowe, ale także o przepiękne drewniane statuetki, które miasto przygotowało dla najlepszych. Po raz kolejny powstały one w pracowni „Janosik Art” prowadzonej przez wiślańskiego rzeźbiarza Grzegorza Michałka. Symbolizują zimę, ale także poprzez góralskie, karpackie motywy podkreślają regionalizm i miejsce ich wytworzenia. Wiemy, że skoczkowie bardzo sobie cenią te puchary i stanowią one wyróżniający się element w kolekcji wśród innych trofeów. Na pewno stanowi to oryginalną pamiątkę z Wisły i będzie przypominało zawodnikom, którzy znajdą się na podium, o naszych zawodach..

Rywalizację będzie można śledzić tylko przed ekranami telewizorów, sobotnie i niedzielne zawody rozpoczynają się o godzinie 16.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj