Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Testy dla wolontariuszy jastrzębskiego DPS

Facebook Twitter

Sto testów na COVID-19 przekazało miasto. Dzięki temu ośrodek będzie mógł liczyć na wsparcie wolontariuszy. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, od kilku dni jastrzębski DPS boryka się z niewystarczającą liczbą personelu. Niestety, w przeważającej liczbie został odsunięty od pracy z powodu izolacji lub kwarantanny. A pensjonariusze placówki nie mogą zostać pozbawieni opieki.

www.dps.jastrzebie.pl

Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wsparcie ze strony wolontariuszy. Placówka wystosowała nawet apel o zgłaszanie się do placówki, do dziś (16.11.) umowy podpisano z dziesięcioma osobami. Każdy wolontariusz przed przystąpieniem do pracy będzie badany na obecności wirusa.

Placówka wystosowała nawet apel do osób z wykształceniem medycznym oraz wszystkich innych chętnych do pracy o zgłaszanie się do placówki (tel. 32 471 96 22 czynny całą dobę, e-mail: poczta@dps.jastrzebie.pl).

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznym DPS, miasto kupiło i przekazało ośrodkowi sto testów. Każdy wolontariusz przed przystąpieniem do pracy będzie badany na obecności wirusa.

Całkowity kosz testów, tj. 6500 zł, został pokryty ze środków rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj