Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tlenek węgla: 30-letni mężczyzna trafił do szpitala

Facebook Twitter

Ulatniający się tlenek węgla z piecyka gazowego sąsiadów przyczyną interwencji straży pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Do szpitala trafił 30-letni mężczyzna. Wczoraj (23.01.) po godzinie 22.00 strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Szkolnej. W łazience podczas kąpieli zasłabł jeden z domowników.

czujnik tlenku węgla

Tlenek węgla przyczyną problemów zdrowotnych

Przez ulatniający się tlenek węgla mężczyzna trafił do szpitala. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy, był on już przytomny, a mieszkanie było przewietrzone. Jak zawsze w takich przypadkach sprawdzono urządzenia w całym pionie budynku i znaleziono przyczynę gromadzenia się czadu. Okazało się, że niesprawny piecyk gazowy znajduje się nie w mieszkaniu, gdzie tlenkiem węgla podtruł się 30-latek, ale piętro niżej w mieszkaniu sąsiadów. Do czasu naprawy zakazano jego użytkowania.

Paląca się sadza w kominie. Kolejne interwencje straży pożarnej

Pali się sadza w kominie – to częste zgłoszenie, jakie w okresie zimowym otrzymują strażacy w regionie. Praktycznie nie ma dnia, by nie interweniowali w takich zdarzeniach. Wczoraj (23.01.) przed 9.00 rano zostali wezwani do domu jednorodzinnego przy ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Z komina wydobył się gęsty dym a wewnątrz, jak informowali domownicy, ściany w rejonie komina nagrzały się i pękały.

Ratownicy wygasili palenisko i ugasili ogień. Nikomu nic się nie stało, ale komin wymaga remontu. Straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych. Strażacy przypominają, że takich sytuacji można uniknąć. Trzeba pamiętać o regularnych kontrolach kominiarskich i czyszczeniu kominów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024