To nie był udany powrót Leszka Laszkiewicza do Jastrzębia [FOTO]

W meczu przeciwko liderowi rozgrywek tego sezonu, GKS-owi Tychy, jastrzębianie przegrali po dogrywce 2:3. Wychowanek jastrzębskiego hokeja, który po latach wrócił do rodzinnego miasta dwoił się i troił na lodowisku, ale wraz z kolegami z drużyny musiał przełknąć gorycz porażki.

Leszek Laszkiewicz cieszył się jednak z tego, że znów zagrał w barwach jastrzębskiego zespołu:

Piątkowy (29.11.) mecz na początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy w 36 minucie po dwóch golach innego nowego zawodnika, Grzegorza Pasiuta prowadzili 2:0. Na minutę przed końcem goście wyrównali, a gola dającego im zwycięstwo strzelili na 6 sekund przed końcem dogrywki. Niepocieszony był po meczu strzelec bramek dla JKH GKS-u, Grzegorz Pasiut:

Nie udało się wygrać, ale pozyskani przez nas ostatnio gracze: Leszek Laszkiewicz, Grzegorz Pasiut i bramkarz Przemysław Odrobny, dają nową jakość tej drużynie – mówi wiceprezes JKH GKS-u, Andrzej Frysztacki:

Dodajmy, że weekend nie zakończył się źle dla jastrzębskich hokeistów. Wczoraj (01.12.) rozgromili zespól z Krynicy wygrywając na wyjeździe aż 11:0. Jutro (03.12.) JKH GKS zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:3 d. (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

• 1:0 (13:24) Grzegorz Pasiut – Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (5/4)
  • 2:0 (36:35) Grzegorz Pasiut – Mateusz Bryk, Leszek Laszkiewicz
  • 2:1 (39:32) Michał Kotlorz – Pavel Mojżisz, Tomasz Malasiński (5/3)
  • 2:2 (58:34) Tomasz Malasiński – Ladislav Havlik, Michał Kotlorz
  • 2:3 (64:54) Łukasz Sokół – Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny – Zatko, Górny, Bordowski (2′), Kral, Danieluk – Labryga, Bryk (4′), Laszkiewicz, Pasiut, Urbanowicz (2′) – Marzec, Flaszar, Kulas (2′), Prochazka, Zdenek oraz Kostek, Ł. Nalewajka, Kogut, R. Nalewajka.

GKS Tychy: Zigardy – Sulka, Kotlorz (2′), Vitek, Bagiński, Woźnica – Wanacki, Mojżisz (4′), Szteber (2′), Galant, Łopuski – Sokół, Havlik (2′), Witecki, Parzyszek, Baranyk – Durak (2′), Gwiżdż, Guzik, Malasiński, Kolusz (2′).

Kary: 10′:14′.
1928 KTH Krynica – JKH GKS Jastrzębie 0:11 (0:6, 0:3, 0:2)

• 0:1 (04:19) Grzegorz Pasiut – Adrian Labryga, Leszek Laszkiewicz (5/4)
  • 0:2 (08:40) Jirzi Zdenek – Tomasz Kulas, Radek Prochazka
  • 0:3 (09:22) Richard Kral – Miroslav Zatko, Richard Bordowski
  • 0:4 (11:42) Richard Bordowski – Richard Kral, Miroslav Zatko
  • 0:5 (15:08) Grzegorz Pasiut – Leszek Laszkiewicz
  • 0:6 (18:56) Mateusz Danieluk – Miroslav Zatko, Richard Kral (5/4)
  • 0:7 (27:07) Tomasz Kulas – Jirzi Zdenek
  • 0:8 (29:40) Grzegorz Pasiut – Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz
  • 0:9 (36:03) Patryk Kogut – Mateusz Bryk
  • 0:10 (42:06) Adrian Labryga – Mateusz Bryk
  • 0:11 (46:32) Tomasz Kulas – Miroslav Zatko

1928 KTH Krynica: Janin – M. Kruczek, Górecki, Horowski (2′), Majoch, Kozak (2′) – D. Kruczek (2′), Myjak, Pesta, Bryła, Krokosz (2′) – Pach, Dudzik, Janowiec, Zieliński, Maczuga (4′).

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (od 20:00 Feć) – Górny (2′), Zatko (2′), Bordowski, Kral, Danieluk – Bryk, Labryga, Laszkiewicz, Pasiut, Urbanowicz – Flaszar, Marzec, Zdenek (2′), Prochazka, Kulas – Kogut, Ł. Nalewajka.

Kary: 12′:6′.