Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To propozycja dla najmłodszych. W raciborskiej bibliotece powstanie Klub Szachowy

Facebook Twitter

Z inicjatywy użytkowników raciborskiej biblioteki w listopadzie rozpocznie działalność nowy klub. Aktualnie w placówce działają Klub Gier Planszowych oraz Bastion, poświęcony grom typu RPG. Teraz nadszedł czas na Klub Szachowy dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat.

Klubowe zajęcia dedykowane są dla dzieci, które jeszcze nie grały, a chcą poznać zasady gry w szachy oraz dla tych, które chcą rozwijać swoje szachowe zainteresowania. Na spotkaniach dzieci będą mogły zapoznać się z podstawami, a także krok po kroku zgłębiać tajniki tej „królewskiej gry”.

Szachy są nie tylko grą, ale także sposobem na zdobycie przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Uczą dyscypliny, podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności, a także pomagają zdobyć umiejętności radzenia sobie z porażkami. Rozgrywanie szachowych pojedynków w miłej atmosferze nie tylko wpływa na rozwój intelektualny dziecka, ale sprzyja również dobrej zabawie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza rodziców dzieci w wieku 6-10 lat do zapisów na zajęcia, które będą odbywały się co dwa tygodnie. Pierwsze klubowe spotkanie we wtorek (9.11.) o godzinie 16.00. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: e.florek@biblrac.pl oraz pod nr telefonu:

515 276 612

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022