Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To się nazywa pogodny weekend. A będzie jeszcze lepiej!

Facebook Twitter

W regionie od rana w sobotę (12.09.) dużo pogodnego nieba, a synoptycy obiecują nam słoneczny cały tydzień. W wielu miejscach temperatura powietrza będzie przekraczać 25°C, a kulminacyjnym okresie ocieplenia, czyli w środę i czwartek, będzie nawet około 30°C. I co wy na to?

fot. pixabay.com

Sobota (12 września)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska będzie w zasięgu wyżu, z centrum nad północną Ukrainą, w dość ciepłej polarnej morskiej masie powietrza. Ciśnienie będzie spadało.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego
Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C, na Przedgórzu Sudeckim od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, południowy.

Niedziela (13 września)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostawać będzie pod wpływem wyżu, jedynie na północy kraju zaznaczy się strefa mało aktywnego frontu. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C, w kotlinach górskich od 22°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura około 12°C w niedzielę. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni.

Na przyszły tydzień w prognozach też dobre wiadomości:

W wielu miejscach temperatura powietrza będzie przekraczać 25°C, a kulminacyjnym okresie ocieplenia, czyli w środę i czwartek, będzie nawet około 30°C.

– podało IMGW-PIB.

Pogoda w regionie zachęca do udziału w imprezach w plenerze, zobacz co się dzieje w regionie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022