StartKultura

Tomek Lipiński i Tilt w Rybniku-Boguszowicach

TILT wielką popularność zdobył w latach 80, stając się jedną z najważniejszych grup w historii polskiej muzyki rockowej. Do największych przebojów Tiltu należą takie utwory jak „Mówię Ci że”, „Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia”, „Runął już ostatni mur”, czy „Jeszcze będzie przepięknie”, „Nie wierzę politykom”.  Grupa miała kilka wcieleń muzycznych i personalnych, ale niezmiennie jest dowodzona przez Tomka Lipińskiego, jednego z najlepszych polskich „songwriterów”.

Tomek Lipiński & Tilt wystąpią w swoim najmocniejszym składzie. Sekcję rytmiczną tworzą Karol Ludew i Piotr Leniewicz z zespołu Moja Adrenalina, którego utwory trafiły do filmu „Essencial Killing” Jerzego Skolimowskiego. Na instrumentach klawiszowych zagra Wojciech Konikiewicz, wybitny muzyk, który ma na koncie udział w nagraniu niezliczonej ilości płyt i współprace z takimi artystami jak m.in. Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Tilt, T. Love,  Asian Dub Foundation, Izrael, Brygada Kryzys i wiele innych. Z kolei na saksofonie i flecie zagra kolejna nietuzinkowa osobowość polskiej sceny – Alek Korecki, znany choćby z takich zespołów jak Young Power, Tie Break, Brygada Kryzys, Elektryczne Gitary.

Na koncercie w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach usłyszymy blisko 30 piosenek pochodzących z rożnych okresów funkcjonowania TILTu, utwory z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego oraz kilka perełek Brygady Kryzys.

Zostaw komentarz