Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Transgraniczne ćwiczenia strażaków w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Transgraniczne ćwiczenia strażackie w Jastrzębiu-Zdroju, ćwiczyli strażacy z tutejszej komendy a także z Zebrzydowic oraz Karviny i Petrovic.

Fot. jastrzebie.pl

Ćwiczenia strażaków w Jastrzębiu-Zdroju

Ich gminy leżą w różnych państwach, ale ponieważ ze sobą sąsiadują, wspólnie ćwiczą, by w razie zagrożenia móc sprawniej działać. Ratownicy wzięli udział w transgranicznych ćwiczeniach realizowanych w ramach trwałości projektu „Razem przeciw powodzi”. Wspólne ćwiczenia strażaków odbywają się od kilku lat, cyklicznie, raz do roku. Naprzemiennie, raz w Czechach, a kolejnego roku w Polsce. W tym roku miały one miejsce czwarty raz i odbyły się na stawach przy ul. Wodzisławskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Podobnie, jak w trakcie ćwiczeń w ubiegłych latach, strażacy pracowali razem i wspólnie wykorzystywali sprzęt, zakupiony w związku z realizacją projektu. Były to m.in.: wozy bojowe, łodzie, czy pompy.

Projekt RAZEM PRZECIW POWODZI, numer rejestracyjny: CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000897 dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024