Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Traugutta w Pszowie oficjalnie odebrana. Miesiąc po dopuszczeniu do ruchu

Facebook Twitter

Ulica Tragutta w Pszowie jest przejezdna od końca czerwca, wówczas została dopuszczona do ruchu, choć trwały tam jeszcze prace porządkowe. Dzisiaj (3.08.) z udziałem starosty Leszka Bizonia i wiceburmistrza Piotra Kowola, a także dyrektora PZD Tomasza Wójcik i kierownika budowy Dariusza Czekały oficjalnie odebrano po przebudowie trasę Pszów- Rydułtowy.

Odbiór oficjalny ulicy Tragutta w Pszowie/ mat.prasowe

W ramach inwestycji, która trwała niespełna rok, wykonana została nowa konstrukcja drogi od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do granic miasta Rydułtowy. Przebudowane zostały też chodniki i kanalizacja deszczowa, wybudowana ścieżka rowerowa, a także przebudowane skrzyżowanie z ul. Sikorskiego.

Inwestycja zwiększy przepustowość ruchu, poprawi warunki komunikacyjne, podwyższy standardy i usprawni przepustowość komunikacji zbiorowej, a także podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi, zwłaszcza pieszych i rowerzystów.

– cieszą się urzędnicy. Wartość inwestycji to ponad 3,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodzi z dotacji pozyskanej przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę sfinansowały z własnych budżetów Powiat Wodzisławski i Miasto Pszów.

Odbiór oficjalny ulicy Tragutta w Pszowie/ mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022