Trudna sytuacja jastrzębskich hokeistów

Chcieli wygrać dwa razy, udało się tylko raz. Oddala się finał od hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. W rywalizacji z Ciarko Sanok przegrywają już 1:3 i by myśleć o awansie muszą wygrać 3 kolejne spotkania. Sportowa walka w miniony weekend na Jastorze była bardzo zacięta.

Piątkowy (14.03.) mecz Jastrzębianie przegrywali w drugiej tercji już 1:3, doprowadzili jednak do remisu, a w rzutach karnych pokonali gości. W sobotę (15.03.) rozstrzygnięcie także nie zapadło w regulaminowym czasie gry. Po trzech tercjach wynik brzmiał 2:2. Gdy wszyscy myśleli, że znów będą rzuty karne, na 11 sekund przed końcem dogrywki goście strzelili zwycięską bramkę. Zespołowi z Sanoka, by awansować do finału brakuje już tylko jednej wygranej. Mecz numer 5 w rywalizacji obu drużyn już jutro (18.03.) w Sanoku. Jeżeli JKH GKS wygra, wróci na szóste spotkanie do Jastrzębia.

JKH GKS Jastrzębie – Ciarko PBS Bank KH Sanok 4:3 k. (0:0, 1:3, 2:0, 0:0, 2:1)

1:0 (20:37) Patrik Flaszar – Grzegorz Pasiut, Miroslav Zatko (4/5)
1:1 (25:57) Marcin Biały – Marek Strzyżowski, Krzysztof Zapała
1:2 (36:17) Mike Bayrack – Nicolas Besch
1:3 (36:25) Mike Bayrack – Michael Danton
2:3 (46:27) Leszek Laszkiewicz – Grzegorz Pasiut (5/4)
3:3 (57:30) Filip Stoklasa – Radek Prochazka, Maciej Urbanowicz
4:3 (65:00) Filip Stoklasa (decydujący rzut karny)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny – Rompkowski (2′), Labyrga (2′), Kapica, Pasiut, Laszkiewicz – Górny, Zatko, Bordowski, Kral, Danieluk – Pastryk, Bryk (2′), Stoklasa, Prochazka, Urbanowicz – Flaszar (2′), Zdenek, Kogut, Marzec, Kulas.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Murray – Kloz, Richter, Szinagl, Mahbod, Vozdecky – Besch, Dutka, Danton, Bayrack, Wilusz – Hudec (2′), Rąpała, Biały (2′), Zapała (2′), Strzyżowski – Ćwikła, Pociecha, Demkowicz, Kostecki (2′), Mermer.