Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa akcja „bezpieczny pieszy” na rybnickich drogach

Facebook Twitter

Dziś na rybnickich drogach kolejna policyjna akcja "Bezpieczny Pieszy". Od rana policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią przepisów.

bezpieczny pieszy

Mundurowi prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy, czyli głównie w rejonach przejść dla pieszych, bo to są miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Kierowcom przypominają, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność.

Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystali z telefonów komórkowych i rozglądali się, nawet kiedy mają zielone światło, a przede wszystkim nie wchodzili na przejście bezpośrednio przed jadący pojazd. Powinni też pamiętać o elementach odblaskowych. Policyjna akcja potrwa do późnych godzin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj