Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy groźne pożary w domach w regionie. Straty gigantyczne

Facebook Twitter

Pożary w domach w regionie. Wczoraj (31.08) strażacy z Rybnika aż trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów, które wybuchły w budynkach jednorodzinnych. Jeden z nich spowodował ogromne straty.

Pożary w domach
FB OSP Gaszowice

Trzy groźne pożary w domach jednorodzinnych w Rybniku oraz na terenie powiatu rybnickiego. Strażacy mieli pełne ręce roboty. W pierwszej kolejności interweniowali około godziny 12.30 w Gaszowicach przy ulicy Wiejskiej. Doszło tam do pożaru instalacji elektrycznej. Okopceniu uległo pomieszczenie, w którym znajdowała się skrzynka elektryczna. Straty oszacowano na około 5 tysięcy złotych. Na miejscu byli strażacy z PSP w Rybniku oraz OSP Gaszowice.

FB OSP Gaszowice

Dwie godziny później służby wezwano na ulicę Kłokocińską, gdzie palił się garaż przy budynku jednorodzinnym. Płomienie były jednak na tyle duże, że dosięgnęły także dachu budynku. Spaleniu uległ i garaż i dach domu, okopceniu uległy pomieszczenia na parterze domu oraz na piętrze. Nie ma na szczęście osób poszkodowanych – informowali nas strażacy. Straty materialne jednak w tym przypadku są ogromne. To około 400 tysięcy złotych. Na miejscu, z ogniem walczyło 7 zastępów straży, łącznie 32 strażaków.

Ostatnie pożar – to zdarzenie z ulicy Bartników w rybnickiej dzielnicy Ochojec. Tam, przed godziną 20 zapaliła się instalacja elektryczna w piwnicy. Ogień szybko ugaszono, straty oszacowano na 2 tysiące złotych.

 

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024