Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Weekendowe cyklobusy już kursują po powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Weekendowe cyklobusy -to specjalne autobusy wyposażone w przyczepy do przewozu rowerów. W tym roku kursują na dwóch trasach w powiecie wodzisławskim.

Weekendowe cyklobusy już kursują
fot. Powiat wodzisławski

W Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej ruszyły weekendowe cyklobusy, czyli autobusy z przyczepą rowerową. W tym roku kursują na dwóch trasach, zawożąc pasażerów do Żelaznego Szlaku Rowerowego w Gołkowicach oraz do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków i ośrodków wypoczynkowych w Olzie i Bukowie.

Cyklobusy kursują w każdą sobotę i niedzielę oraz święta. Autobusem linii 35 można dojechać do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków, a także do ośrodków wypoczynkowych w Olzie (przystanek Olza Dworzec kolejowy) i Bukowie (przystanek Buków Ośrodek Wypoczynkowy). Z kolei linia 38 poprowadzi z Wodzisławia Śląskiego do Godowa, gdzie swój bieg rozpoczyna „Żelazny Szlak Rowerowy” po polsko-czeskim pograniczu.

Cena biletu na przewóz roweru wynosić będzie jedynie 1 zł, co oznacza, że łączny koszt podróży za pasażera wraz z rowerem wyniesie 3 zł. To bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, nie rezygnując przy tym z wygody podróży. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletu na cyklobus w obsługującej powiatową komunikację aplikacji moBILET.

Rozkład autobusów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej znajduje się TUTAJ.

Źródło: Powiat Wodzisławski

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024